Mbroni organizmin tuaj nga ftohjet dhe virusët në mënyrë që me kohë ti përdorni këto suplementë. Ndoshta pyeteni se cilat suplemente duhet ti konsumoni për ta përgatitur organizmin tuaj për dimër?

Kjo është këshilla jonë: magnez, hekur dhe zink.

Magnezi është njëri ndër mineralet më të rëndësishëm që forcon zemrën. Mungesa e magnezit e rritë rrezikun e problemeve të zemrës dhe spazmave të muskujve por edhe mund të sjellë në humbjen e ndjenjës në durë dhe këmbë. Magnezi merr pjesë në pothuajse të gjitha funksionet e trupit andaj nuk guxoni të lejoni një deficit të tij.

Sa i përket hekurit, pasiqë largohet nga trupi nëpërmjet djersës, feces, urinës dhe gjakut (gjatë menstruacioneve), në organizëm mund të paraqitet mungesë nëse ushqimi që konsumoni nuk është i pasur me hekur dhe pasojat janë lodhje kronike, zbehje, ndjeshmëri ndaj infeksioneve, anemi.

Dhe në fund, por jo edhe më pak i rëndësishëm, zinku është një suplement që bën çudira për imunitetin tuaj saqë tani në këtë kohë do të jetë gjëja më e mirë që mund ta bëni për organizmin tuaj duke përdorë zink./Femina.al/

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu