Asnjë tabletë nuk mund t’i zëvendësojë: Gjashtë ushqimet të cilët imunitetin e bëjnë super të rezistueshëm!

0
1132

Harroni ftohjet e shpeshta, viruset dhe infeksionet. Konsumimi i rregullt i këtyre gjashtë ushqimeve do ta bëjnë sistemin tuaj të imunitetit që të jetë më rezistues se kurrë më parë!

1Kërpudhat shitake

Janë të pasura me beta-glukan dhe aminothartira esenciale.

2Lakra me gjethe

Është e pasur me vitamina dhe minerale, të cilat pastrojnë mëlçinë nga toksina.

3Spinaqi

Përmban vitaminat A, B2, B6, C, K dhe E, thartira yndyrore omega 3 dhe antioksidante.

4Lakërishta

E pasur me kalcium, hekur, vitamina K, C dhe A.

5Lakra ‘kale’

E pasur me thartirë folike, thartira yndyrore omega 3, fibra dhe vitamina B, C dhe K.

6Boronicat

Janë plot fibra të shkrishme, flavonide dhe ulin nivelin e kolesterinës LDL.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu