Ekzistojnë shumë receta që ju mund t’i përgatisni në kuzhinë tuaj, vetitë medicinale e të cilave do të bëjnë mrekulli për imunitetin tuaj, flokët dhe trupin …

Kësaj here po ju paraqesim eliksirin që ua rikthen ngjyrën natyrale flokëve të bardhë, forcon rrënjët dhe përmirëson rritjen.

Përbërësit që do t’ju duhen:

  • 200 ml vaj i farave të lirit
  • 4 limona
  • 3 karafila hudhër
  • 1 kg mjaltë

Përgatitja:

Bluajini hudhrat dhe limonat të cilët i keni qëruar paraprakisht. Shtojeni mjaltën, e pastaj edhe vajin e farave të lirit. Përzijini mirë, qiteni përzierjen në një kavanoz qelqi të pastër dhe vendoseni në frigorifer.

Konsumojeni atë para çdo vakti (tri herë në ditë) duke përdorur lugë druri!/Femina.al/

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu