8.4 C
New York
Wednesday, August 5, 2020

LIVE: Identifikohen edhe dy viktima, shkon në 27 numri i të vdekurve nga tërmeti në Shqipëri

E plotësuar: Ka shkuar në 27 numri i viktimave nga tërmeti i një dite më parë. Nga rrënojat janë nxjerrë...
More

  Dieta

  Dieta reale e cila do t’i bëjë çudi linjës së trupit tuaj: Eksperti nga Harvardi ka metodën për ju!

  Dr. David Ludwig, ekspert për nutricizëm dhe obezitet në Fakultetin e Mjekësisë të Universitetit të Harvardit, ka shpikur planin e ushqimit të...

  Me dietën e dr. Kempnerit për shtypjen e lartë të gjakut, sheqerin dhe shëndet të veshkave – humbni 7 – 10 kg

  Ndiqni këtë meny dhe rezultatet me siguri nuk do të mungojnë Po ju prezantojmë dietën me oriz, krijues i...

  Dieta daneze – për 13 ditë deri në 20 kilogramë më pak!

  Dieta daneze si plan dietal mund të fillohet në secilën ditë të javës, por sugjerohet e diela. Dieta zgjat 13 ditë, është...

  Çfarë është dallimi mes vajit të zakonshëm të ullirit dhe atij ekstra i virgjër?

  Pjesa më e madhe e njerëzve habiten me dallimin mes vajit të zakonshëm të ullirit dhe atij ekstra të virgjër dhe dëshirojnë...

  Dieta me karrota – humbni 3 kg për 3 ditë!

  Dieta me karrota jo vetëm që sjell në humbje të peshës, por edhe e pastron organizmin. Për 3 ditë mund të humbasni...

  Dieta me mjedra – për 3 ditë, 2 kg më pak!

  Mjedrat janë një frut i preferuar për shumë persona. Me konsumimin e tyre shpejtë ngopeni, pa kalori të panevojshme, kurse përmbajtja e...

  4 gjëra që duhet t’i dini për kaçkavallin…

  A keni menduar ndonjëherë se a i pëlqen trupit tonë kaçkavalli aq shumë sa na pëlqen ne? Me siguri...

  Dieta me grejpfrut për djegie të yndyrnave rreth belit!

  Dieta me grejpfrut është dietë me kalori të ulëta, e cila është e bazuar në supozimin se grejpfruti përmbanë substancë “magjike” e...

  Dieta me oriz: 10 kilogram më pak për 10 ditë – e (pa) mundur?!

  E ashtuquajtura “dieta e murgjëve japonez” është gjithnjë e më e njohur në botë, e megjithatë bëhet fjalë për mënyrën e të...

  Must Read

  Me dietën e dr. Kempnerit për shtypjen e lartë të gjakut, sheqerin dhe shëndet të veshkave – humbni 7 – 10 kg

  Ndiqni këtë meny dhe rezultatet me siguri nuk do të mungojnë Po ju prezantojmë dietën me oriz, krijues i...

  Robert Berisha: Më nuk jam me Nora Istrefin

  Robert Berisha dhe Nora Istrefi më nuk janë çift bashkëshortor. Së paku kështu ka konfirmuar vetë këngëtari përmes rrjeteve...

  Ujë me xhenxhefil: shkrini yndyrnat rreth stomakut në mënyrë të shpejtë dhe të lehtë!

  A e keni vërejtur se xhenxhefili është pjesë e patjetërsueshme e çdo recete për dobësim? Kjo në fakt nuk është...