8.4 C
New York
Wednesday, August 5, 2020

LIVE: Identifikohen edhe dy viktima, shkon në 27 numri i të vdekurve nga tërmeti në Shqipëri

E plotësuar: Ka shkuar në 27 numri i viktimave nga tërmeti i një dite më parë. Nga rrënojat janë nxjerrë...
More
  Ballina Shëndeti Mjeksia alternative

  Mjeksia alternative

  Lëngu i “mrekullisë” që mbyt qelizat e kancerit – mund ta bëni në shtëpi

  Qarkullon prej shumë kohësh, por është bërë publike dhe ka marrë përmasa të mëdha vetëm ditët e fundit! Lëngu i “mrekullisë” siç...

  Lëngu nga lakra: forcon trupin dhe mbronë nga kanceri

  Ky lëng i mrekullueshëm nga perimet, bën mrekulli për organizmin tonë. Në shumë artikuj të ndryshëm kemi shkruar se...

  Pastrojeni organizmin tuaj me këtë përzierje prej kefiri dhe miell hikërrori

  Pastrim të trupit duhet të bëjë çdo njeri të paktën një herë në gjashtë muaj, dy herë në vit, për shkak se...

  Përzierje nga dy përbërës, e cila shëron më shumë se 10 sëmundje

  Përzierja nga susami dhe mjalti është një burim i shkëlqyer i hekurit, magnezit, kalciumit, manganit, omega 3 dhe 6 acideve yndyrore.

  Recetë popullore për rritjen e hemoglobinës: mrekulli për pasqyrën e gjakut!

  Nga këto përbërës do të fitoni një litër përzierje të shijshme dhe shumë shëruese për të gjithë ju që keni hemoglobinë të dobët.

  Ilaç natyral kundër bronkitit, astmës dhe kollës së rënduar

  Ju paraqesim reçetën tradicionale e cila do ta lehtësojë kollën, bronkitin dhe frymëmarjen e rënduar… Përbërësit e nevojshëm:

  Si t’i pastroni enët e gjakut duke përdorë vetëm një frut?

  Parandalimi dhe mjekimi i sëmundjeve kardiovaskulare në të ardhmen nuk do të kërkohet në kabinetet e mjeksisë por në kuzhinën tuaj. Një...

  Lëngu i artë kundër kancerit: preparat natyral me mjaltë dhe turmerik

  Kombinimi i mjaltit dhe turmerikut ndihmon në shkatërrimin e shumë llojeve të bakterieve të cilat janë shkaktare të sëmundjeve dhe rritë rezistencën natyrore...

  Çfarë duhet të hani kur ju është dobësuar imuniteti?

  Imuniteti është parakusht për shëndet të mirë dhe kur dëshironi ta mbani të fortë, bëni ndryshime në dietën tuaj..

  Must Read

  Me dietën e dr. Kempnerit për shtypjen e lartë të gjakut, sheqerin dhe shëndet të veshkave – humbni 7 – 10 kg

  Ndiqni këtë meny dhe rezultatet me siguri nuk do të mungojnë Po ju prezantojmë dietën me oriz, krijues i...

  Robert Berisha: Më nuk jam me Nora Istrefin

  Robert Berisha dhe Nora Istrefi më nuk janë çift bashkëshortor. Së paku kështu ka konfirmuar vetë këngëtari përmes rrjeteve...

  Ujë me xhenxhefil: shkrini yndyrnat rreth stomakut në mënyrë të shpejtë dhe të lehtë!

  A e keni vërejtur se xhenxhefili është pjesë e patjetërsueshme e çdo recete për dobësim? Kjo në fakt nuk është...