8.4 C
New York
Saturday, July 11, 2020

LIVE: Identifikohen edhe dy viktima, shkon në 27 numri i të vdekurve nga tërmeti në Shqipëri

E plotësuar: Ka shkuar në 27 numri i viktimave nga tërmeti i një dite më parë. Nga rrënojat janë nxjerrë...
More
  Ballina Shëndeti

  Shëndeti

  Recetë popullore për rritjen e hemoglobinës: mrekulli për pasqyrën e gjakut!

  Nga këto përbërës do të fitoni një litër përzierje të shijshme dhe shumë shëruese për të gjithë ju që keni hemoglobinë të dobët.

  Çfarë duhet të hani nëse keni heliko bakterien?

  Heliko Bakteria apo si emërohet nga ekspertët “Helicobacter pylori”, është një lloj bakterie që shkakton ulçerën në stomak duke dëmtuar mukozën e stomakut...

  Vaji i peshkut – dobitë shëndetësore nga përdorimi i tij

  Vaji i peshkut është i njohur si zvogëlues stresi, ndihmues në kthimin e vigjilencës tek të moshuarit dhe përmirësimin e mirëqenies në...

  Ushqimet të cilat seriozisht duhet të shmangen!

  Sigurisht që nuk do të sëmureni, të ju paraqitet kanceri ose të vdisni nëse ndonjëherë hani ndonjë lloj të ushqimit “toksik”, por...

  Temjani – një ilaç i fuqishëm

  Temjani, aq i vogël, por shumë i fuqishëm… kjo rrëshirë fitohet nga druri Boswellia, kurse me djegien e tij zhvillohet jashtëzakonisht aromë...

  Ilaç natyral kundër bronkitit, astmës dhe kollës së rënduar

  Ju paraqesim reçetën tradicionale e cila do ta lehtësojë kollën, bronkitin dhe frymëmarjen e rënduar… Përbërësit e nevojshëm:

  Si t’i pastroni enët e gjakut duke përdorë vetëm një frut?

  Parandalimi dhe mjekimi i sëmundjeve kardiovaskulare në të ardhmen nuk do të kërkohet në kabinetet e mjeksisë por në kuzhinën tuaj. Një...

  Puberteti te femrat – kur fillon, ndryshimet në trup dhe kur përfundon

  Puberteti është proces disavjeçarë i ndryshimeve fizike, psiqike dhe emocionale nëpër të cilin kalojnë të gjithë njerëzit me zhvillim normal. Trupi ynë...

  Lemza – çfarë e shkakton dhe si ta ndaloni?

  Lemza paraqet kontraksion të padëshiruar dhe të pakontrolluar të diafragmës, e cila mund të paraqitet disa herë gjatë një minute. Kontraksioni është...

  Must Read

  Me dietën e dr. Kempnerit për shtypjen e lartë të gjakut, sheqerin dhe shëndet të veshkave – humbni 7 – 10 kg

  Ndiqni këtë meny dhe rezultatet me siguri nuk do të mungojnë Po ju prezantojmë dietën me oriz, krijues i...

  Robert Berisha: Më nuk jam me Nora Istrefin

  Robert Berisha dhe Nora Istrefi më nuk janë çift bashkëshortor. Së paku kështu ka konfirmuar vetë këngëtari përmes rrjeteve...

  Ujë me xhenxhefil: shkrini yndyrnat rreth stomakut në mënyrë të shpejtë dhe të lehtë!

  A e keni vërejtur se xhenxhefili është pjesë e patjetërsueshme e çdo recete për dobësim? Kjo në fakt nuk është...