8.4 C
New York
Wednesday, August 5, 2020

LIVE: Identifikohen edhe dy viktima, shkon në 27 numri i të vdekurve nga tërmeti në Shqipëri

E plotësuar: Ka shkuar në 27 numri i viktimave nga tërmeti i një dite më parë. Nga rrënojat janë nxjerrë...
More
  Ballina Shëndeti

  Shëndeti

  Lëngu i artë kundër kancerit: preparat natyral me mjaltë dhe turmerik

  Kombinimi i mjaltit dhe turmerikut ndihmon në shkatërrimin e shumë llojeve të bakterieve të cilat janë shkaktare të sëmundjeve dhe rritë rezistencën natyrore...

  9 zakone të këqija që shkatërrojnë dhëmbët tuaj

  Pastrimi i rregullt i dhëmbëve nuk mjafton që të ruhet pamja dhe shëndeti i tyre. Ndonjëherë shprehitë e vogla të përditshme mund...

  Çfarë duhet të hani kur ju është dobësuar imuniteti?

  Imuniteti është parakusht për shëndet të mirë dhe kur dëshironi ta mbani të fortë, bëni ndryshime në dietën tuaj..

  3 suplementë të fuqishëm që do t’ju mbrojnë nga ftohjet dhe virusët

  Mbroni organizmin tuaj nga ftohjet dhe virusët në mënyrë që me kohë ti përdorni këto suplementë. Ndoshta pyeteni se cilat suplemente duhet...

  Nëse mendoni se çokolata është e dëmshme për shëndetin tuaj, lexoni këtë!

  Kënaquni me shijen e çokolatës pa asnjë ndjenjë faji. Shkenctarët e quajnë “super ushqim” kurse mjekët e përdorin në trajtimin e disa...

  Qepa e kuqe shëron gjëndrrën tiroide

  Qepa e kuqe është e njohur si pastruese e gjakut, “vrasëse” e bakterieve dhe bacileve, por ka edhe të mira të tjera....

  Rregullat bazë për higjienën intime femërore

  Femrat shpesh bisedojnë dhe ndajnë përvojat dhe këshillat për kujdesin e lëkurës, flokëve dhe për përdorimin e grimit. Por, shumë rrallë temë...

  13 gjëra që çdo femër duhet t’i dijë për organin gjenital dhe shëndetin intim

  Vagina është pjesa e trupit të femrës e cila është e rrethurar me fshehtësi, turp dhe mistere. Femrat lirshëm dhe hapur bisedojnë...

  Sekretet gjinekologjike që duhet t’i dijë çdo femër!

  Femrat shumë shpesh kanë prirje për panik për asnjë arsye, sidomos kur bëhet fjalë për problemet “aty poshtë”. Prandaj do t’ju zbulojmë...

  Must Read

  Me dietën e dr. Kempnerit për shtypjen e lartë të gjakut, sheqerin dhe shëndet të veshkave – humbni 7 – 10 kg

  Ndiqni këtë meny dhe rezultatet me siguri nuk do të mungojnë Po ju prezantojmë dietën me oriz, krijues i...

  Robert Berisha: Më nuk jam me Nora Istrefin

  Robert Berisha dhe Nora Istrefi më nuk janë çift bashkëshortor. Së paku kështu ka konfirmuar vetë këngëtari përmes rrjeteve...

  Ujë me xhenxhefil: shkrini yndyrnat rreth stomakut në mënyrë të shpejtë dhe të lehtë!

  A e keni vërejtur se xhenxhefili është pjesë e patjetërsueshme e çdo recete për dobësim? Kjo në fakt nuk është...