8.4 C
New York
Wednesday, August 5, 2020

LIVE: Identifikohen edhe dy viktima, shkon në 27 numri i të vdekurve nga tërmeti në Shqipëri

E plotësuar: Ka shkuar në 27 numri i viktimave nga tërmeti i një dite më parë. Nga rrënojat janë nxjerrë...
More
  Ballina Shëndeti Shëndeti intim

  Shëndeti intim

  Puberteti te femrat – kur fillon, ndryshimet në trup dhe kur përfundon

  Puberteti është proces disavjeçarë i ndryshimeve fizike, psiqike dhe emocionale nëpër të cilin kalojnë të gjithë njerëzit me zhvillim normal. Trupi ynë...

  Rregullat bazë për higjienën intime femërore

  Femrat shpesh bisedojnë dhe ndajnë përvojat dhe këshillat për kujdesin e lëkurës, flokëve dhe për përdorimin e grimit. Por, shumë rrallë temë...

  13 gjëra që çdo femër duhet t’i dijë për organin gjenital dhe shëndetin intim

  Vagina është pjesa e trupit të femrës e cila është e rrethurar me fshehtësi, turp dhe mistere. Femrat lirshëm dhe hapur bisedojnë...

  Sekretet gjinekologjike që duhet t’i dijë çdo femër!

  Femrat shumë shpesh kanë prirje për panik për asnjë arsye, sidomos kur bëhet fjalë për problemet “aty poshtë”. Prandaj do t’ju zbulojmë...

  Trajtimi dhe parandalimi i infeksioneve të traktit urinarë

  Besohet se çdo e 5-ta grua përballet me infeksion urinar në një periudhë të caktuar të jetë së saj.

  Vetëkontrolli i gjinjëve – hapi i parë për zbulimin e kancerit të gjirit

  Kjo i ndihmon femrave për të mësuar se si duket gjinët e tyre në mënyrë normale dhe si janë në prekje, që...

  Pse më vonohen? Arsyet e vonimit të menstruacioneve kur nuk jeni shtatzëne!

  Vonesa e menstruacioneve mund të shkaktojë panikë të paparë ose gëzim të pabesueshëm. Gratë që përpiqen të bëhen nëna, me gëzim të...

  Çfarë nënkupton mpiksja (trashja) e menstruacioneve?

  Mpiksja e menstruacioneve nënkupton trashjen e gjakut, me pika të ndezura apo të errëta të kuqe në “copëzat” e gjakut. Edhepse duket...

  Must Read

  Me dietën e dr. Kempnerit për shtypjen e lartë të gjakut, sheqerin dhe shëndet të veshkave – humbni 7 – 10 kg

  Ndiqni këtë meny dhe rezultatet me siguri nuk do të mungojnë Po ju prezantojmë dietën me oriz, krijues i...

  Robert Berisha: Më nuk jam me Nora Istrefin

  Robert Berisha dhe Nora Istrefi më nuk janë çift bashkëshortor. Së paku kështu ka konfirmuar vetë këngëtari përmes rrjeteve...

  Ujë me xhenxhefil: shkrini yndyrnat rreth stomakut në mënyrë të shpejtë dhe të lehtë!

  A e keni vërejtur se xhenxhefili është pjesë e patjetërsueshme e çdo recete për dobësim? Kjo në fakt nuk është...