8.4 C
New York
Friday, July 10, 2020

LIVE: Identifikohen edhe dy viktima, shkon në 27 numri i të vdekurve nga tërmeti në Shqipëri

E plotësuar: Ka shkuar në 27 numri i viktimave nga tërmeti i një dite më parë. Nga rrënojat janë nxjerrë...
More
  Ballina Shëndeti Vitamina & Minerale

  Vitamina & Minerale

  Farat e lirit – vlerat ushqyese nutritive

  Farat e lirit janë një nga kulturat kultivuese qysh nga kohët e lashta të Mesopotamisë, e njohur për vajin e saj dhe...

  Çfarë ndodhë nëse çdo mëngjes konsumoni nga një filxhan çaj të gjelbërt?

  Në qoftë se një filxhan çaj i gjelbërt në mëngjes bëhet ndër zakonet tuaja, atëherë prisni këto 5 gjërat e mëposhtme!

  Vaji i arrës së kokosit – vaji i mrekullisë!

  Vaji i arrës së kokosit ka vlera të shumta për shëndetin e njeriut si në profilaksi, ashtu edhe në kurimin e mjaft...

  Nëse i keni këto simptome, atëherë keni mungesë zinku!

  Zinku është mineral i cili merr pjesë në ndërtimin e pjesëve të ndryshme të trupit, përfshirë kockat, indet, trurin, sytë, flokun, lëkurën,...

  Vaji i peshkut – dobitë shëndetësore nga përdorimi i tij

  Vaji i peshkut është i njohur si zvogëlues stresi, ndihmues në kthimin e vigjilencës tek të moshuarit dhe përmirësimin e mirëqenies në...

  Temjani – një ilaç i fuqishëm

  Temjani, aq i vogël, por shumë i fuqishëm… kjo rrëshirë fitohet nga druri Boswellia, kurse me djegien e tij zhvillohet jashtëzakonisht aromë...

  3 suplementë të fuqishëm që do t’ju mbrojnë nga ftohjet dhe virusët

  Mbroni organizmin tuaj nga ftohjet dhe virusët në mënyrë që me kohë ti përdorni këto suplementë. Ndoshta pyeteni se cilat suplemente duhet...

  Nëse mendoni se çokolata është e dëmshme për shëndetin tuaj, lexoni këtë!

  Kënaquni me shijen e çokolatës pa asnjë ndjenjë faji. Shkenctarët e quajnë “super ushqim” kurse mjekët e përdorin në trajtimin e disa...

  Vitaminat B3, B5 dhe B9 me rëndësi të jashtëzakonshme për shëndetin

  Për shumicën e vitaminave dhe të mineraleve sot mund të gjeni mjaft literaturë, por disave ende u kushtohet më pak vëmendje, për...

  Must Read

  Me dietën e dr. Kempnerit për shtypjen e lartë të gjakut, sheqerin dhe shëndet të veshkave – humbni 7 – 10 kg

  Ndiqni këtë meny dhe rezultatet me siguri nuk do të mungojnë Po ju prezantojmë dietën me oriz, krijues i...

  Robert Berisha: Më nuk jam me Nora Istrefin

  Robert Berisha dhe Nora Istrefi më nuk janë çift bashkëshortor. Së paku kështu ka konfirmuar vetë këngëtari përmes rrjeteve...

  Ujë me xhenxhefil: shkrini yndyrnat rreth stomakut në mënyrë të shpejtë dhe të lehtë!

  A e keni vërejtur se xhenxhefili është pjesë e patjetërsueshme e çdo recete për dobësim? Kjo në fakt nuk është...