Lufta me kilogramët asnjëherë nuk ka qenë më e shijshme. Po, mirë e lexuat, humbja e peshës nuk duhet të jetë e vështirë edhe atë falë këtij eliksiri.

Duke përdorë këtë lëng, 20 minuta pas drekës, do të ju ndihmojë të djegni më shumë se gjysmën e kalorive që keni konsumuar gjatë hajes.

Ju nevojitet një grejpfrut dhe një lugë mjaltë.

Përgatitja:

Grejpfrutin ndajeni për gjysëm dhe qërojeni lëvoren. Pjesën që duhet konsumuar (pulpën) sëbashku me mjaltën vendosni në blender dhe përzieni derisa të fitoni masë homogjene.

Ky eliksir “shkrinë” kilogramët kurse ju duhen vetëm dy përbërës për ta përgatitur
Chelsey Marie Coaching

Ky kombinim përmbanë likopen, i cili i ndihmon organizmit në luftën kundër toksineve. Grejprfruti përmbanë edhe një sasi të konsiderueshme të materieve ushqyese të cilat ndihmojnë në luftën kundër ftohjeve, gripit dhe sëmundjeve të zemrës. Gjithashtu, grejpfruti është i pasur me vitamina C, A, B, D, E dhe minerale si që janë: magnezi, zinku, bakri dhe fosfori andaj humbja e peshës së tepërt nuk është arsyeja e vetme për ta konsumuar këtë eliksir gjatë menysë tuaj ditore.

Megjithatë duhet të jeni të kujdesshëm nëse përdorni medikamente sepse grejpfruti mund ta forcojë ndikimin e disa medikamenteve të caktuara. /Femina.al/

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu