femina.al

Follow:
43 Artikuj

Gjalpi i kikirikut – ja çfarë i bën belit ngrënia e tij

Nëse jeni adhurues i gjalpit të kikirikut, sigurisht që nuk jeni vetëm.…

femina.al femina.al

Arsyeja e rënies së flokëve mund të jetë e privuar nga mungesa e këtyre vitaminave…

Nuk është çudi që humbja e flokëve bëhet më e zakonshme me…

femina.al femina.al

10 përfitimet shëndetësore të shegës

Përfitimet shëndetësore të shegës janë të shumta. Shega është një frut me…

femina.al femina.al

Njihuni me parfumin ‘VANILLA S*X’: aroma më e re virale nga Tom Ford

Tom Ford është i njohur për dhënien e emrave të aromave të…

femina.al femina.al

Përfitimet shëndetësore të Ananasit

Ananasi (Ananas comosus) është një frut tropikal i njohur për aromën e…

femina.al femina.al

Si ta ndihmoni fëmijën tuaj të ecë më shpejt?

Ulja e pavarur, kthimi nga shpina në stomak dhe anasjelltas, drejtimi me…

femina.al femina.al

Vitamina K: çfarë është, përfitimet dhe si të kuptoni nëse po merrni dozën tuaj ditore

Vitamina K është një vitaminë e tretshme në yndyrë që vjen në…

femina.al femina.al

A duhet të merrni Magnez dhe Vitaminë D së bashku?

Ka pasur shumë bujë në mediat sociale çështja e marrjes së suplementeve…

femina.al femina.al

Vitaminat dhe mineralet që ngadalësojnë plakjen e trurit

Ndërsa plakemi, shëndeti i trurit tonë bëhet një konsideratë kritike për ruajtjen…

femina.al femina.al

Arrat braziliane: Përfitimet e selenit në sasi të vogla

Arrat braziliane janë farat e mëdha të pemëve gjigante që rriten në…

femina.al femina.al