femina.al

Follow:
43 Artikuj

Agjërimi i Ramazanit dhe përfitimet e shumta shëndetësore

Studime të shumta kanë zbuluar se agjërimi mund t'ju ndihmojë të jetoni

femina.al femina.al

Fuqia e brokolit: Përdorimi i vitaminave, mineraleve dhe antioksidantëve për të luftuar kancerin

Brokoli përmban shumë vitamina, minerale dhe antioksidantë. Këto komponime punojnë së bashku

femina.al femina.al

Ju meritoni më shumë: Pse duhet të hiqni dorë nga dikush që hoqi dorë nga ju?

Dashuria është një forcë e fuqishme, e cila mund të na lëshojë

femina.al femina.al

10 arsye pse hani kur nuk jeni vërtet të uritur

Të gjithë jemi fajtorë për veprën penale të “mbushjes së barkut kur

femina.al femina.al

VIDEO: Një grua lindi nën rrënoja në Siri, fatkeqësisht ajo vdiq pasi u shpëtua foshnja

Një burrë shpëtoi një foshnjë të porsalindur në Siri disa minuta pasi

femina.al femina.al

Magnezi – një mineral i jashtëzakonshëm

Magnezi së bashku me kaliumin, kalciumin dhe natriumin janë elementët bazë të

femina.al femina.al

Pse më vonohen? Arsyet e vonimit të menstruacioneve kur nuk jeni shtatzëne!

Vonesa e menstruacioneve mund të shkaktojë panikë të paparë ose gëzim të

femina.al femina.al

Hekuri dhe ndikimi i tij në shëndetin tonë

Vitaminat dhe mineralet luajnë një rol të rëndësishëm në ruajtjen e shëndetit.

femina.al femina.al

Këto janë erëzat dhe barishtet më të shëndetshme që përmirësojnë shëndetin tuaj

Erëzat dhe barishtet jo vetëm që pasurojnë shijen e ushqimit, por edhe

femina.al femina.al

Për një lëkurë të përsosur pa akne dhe rrudha me Vitaminë C

Ëndërroni lëkurë të shndritshme dhe të njëtrajtshme, shkëlqim rinore dhe qëndrueshmëri? Bëni

femina.al femina.al