Pse më vonohen? Arsyet e vonimit të menstruacioneve kur nuk jeni shtatzëne!

Vonesa e menstruacioneve mund të shkaktojë panikë të paparë ose gëzim të pabesueshëm. Gratë që përpiqen të bëhen nëna, me gëzim të madh do ta kishin pritur vonesën e periudhës menstruale, por të gjitha të tjerat nuk do të ishin aspak të kënaqura. Shtatzënia nuk është arsyeja e vetme për vonesën e gjakderdhjes menstruale. Shumë faktorë ndikojnë në ciklin tuaj…

femina.al femina.al

Natyra kundër herpesit të bezdisshëm oral

Herpesi është një virus që nuk zhduket nga trupi. Nëse keni pasur një herë flluska të pakëndshme, të dhimbshme dhe të vogla të mbushura me lëng në buzët tuaja, ka më shumë gjasa që ta keni përsëri atë problem. Përsëritja e herpesit oral mund të shkaktohet nga temperatura e ngritur e trupit, stresi emocional, ekspozimi i tepërt në diell, trauma…

femina.al femina.al

Mish pule me spinaq: Drekë e mrekullueshme për gjithë familjen

Kjo recetë është shumë e shijshme, e ushqyeshme dhe njëkohësisht kalorike Përbërësit: Përgatitja: Gjoksin e pulës e presim në kube (ose bërxolla), i qesim kripë, i marinojmë me përzierjen e erëzave, i qesim piper dhe i fërgojmë në tigan me vaj të nxehtë. Në tigan qesim 100 mililitra ujë. Qepën e presin në copa të holla dhe i qesim në…

femina.al femina.al
- Sponsorizuar -
Ad imageAd image
Moti
20°C
Tirana
few clouds
20° _ 20°
52%
3 km/h

Na ndiqni!

Discover Categories

Lajmet e fundit

Shiko te gjitha

Agjërimi i Ramazanit dhe përfitimet e shumta shëndetësore

Studime të shumta kanë zbuluar se agjërimi mund t'ju ndihmojë të jetoni…

femina.al femina.al

10 arsye pse hani kur nuk jeni vërtet të uritur

Të gjithë jemi fajtorë për veprën penale të “mbushjes së barkut kur…

femina.al femina.al

Dieta me grejpfrut – humbni 5 kg për 12 ditë

Kjo dietë për herë të parë është paraqitur në vitet e 30-ta…

femina.al femina.al

10 gjërat që do t’ju ndodhin gjatë shtatzënisë

Është e mahnitshme se si dy vija të plota të testit të…

femina.al femina.al

Vitamina B12: Përfitimet shëndetësore për të cilat duhet të dini

Vitamina B12 është e rëndësishme për shëndetin e sistemit tuaj nervor dhe…

femina.al femina.al

Rregulli ABCDE që mund t’ju shpëtojë nga melanoma – kanceri i lëkurës

Melanoma malinje është një kancer i lëkurës me origjinë nga melanocitet. Këto…

femina.al femina.al

Vaji i farës së zezë dhe vetitë e tij të pabesueshme kuruese

Thuhet se vaji i farës së zezë “shëron gjithçka përveç vdekjes”! Në…

femina.al femina.al

Për një lëkurë të përsosur pa akne dhe rrudha me Vitaminë C

Ëndërroni lëkurë të shndritshme dhe të njëtrajtshme, shkëlqim rinore dhe qëndrueshmëri? Bëni…

femina.al femina.al
Create an Amazing Newspaper
Discover thousands of options, easy to customize layouts, one-click to import demo and much more.

Sponsored Content

Rastet globale të koronavirusit

Të konfirmuar

0

Vdekje

0

Më shumë informata: Covid-19 Statistikat

What to Watch

Shiko të gjitha

VIDEO: Një grua lindi nën rrënoja në Siri, fatkeqësisht ajo vdiq pasi u shpëtua foshnja

Një burrë shpëtoi një foshnjë të porsalindur në Siri disa minuta pasi nëna lindi nën rrënojat e një ndërtese. Gruaja shtatzënë ishte gati të lindte fëmijën e saj kur ndodhi tërmeti shkatërrues me magnitudë 7.8 sipas shkallës Rihter. Ajo lindi nën rrënoja teksa luftonte për jetën, por fatkeqësisht mendohet se ka ndërruar jetë pak pas lindjes. Një video e momentit tregon një shpëtimtar duke e çuar foshnjen në një vend të sigurtë.

femina.al femina.al

Përfitimet shëndetësore të Ananasit

Ananasi (Ananas comosus) është një frut tropikal i njohur për aromën e tij të ëmbël dhe profilin e pasur me lëndë ushqyese. Është një frut i gjithanshëm që mund të…

femina.al